Альтернативою ідеї "русского мира" є ініціатива "1 грудня" українських моральних авторитетів – вважає філософ і релігієзнавець Юрій ЧОРНОМОРЕЦЬ
Ви не раз казали про нову стратегію Російської православної церкви – у чому вона полягає? Що змінилося з приходом Кирила? Що змінюється у ставленні до України?
Президент Папської Ради соціальної комунікації архиєпископ Клаудіо Марія Челлі вважає, що засоби масової інформації мають пропагувати, а не висміювати духовні цінності. Як передає кореспондент УНІАН, таку думку архиєпископ Челлі висловив під час лекції в Інституті міжнародних відносин та Інституті журналістики Київського національного університету на тему: «Проголошувати цінності сьогодні».
Цьогорічна Проща до Фатіми знову зібрала численних вірних Української Греко-Католицької Церкви з усіх куточків Португалії.
Фатіма - Марійське місце, одна з найвизначніших святинь католицького світу. Нещодавно виповнилося 95 років з часу першого об'явлення Пресвятої Богородиці пастушкам Жасінті, Франсішку та Лусії. Паломники з усього світу прибувають сюди, щоб поклонитися цьому святому місцю, просити в Божої Мат
... Читати далі »
В Україні говорять: «Без сім’ї немає щастя на землі». Саме в сім’ї дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду.
Родина – це не тільки родичі, це друзі, наш клас, школа й увесь народ.
«Смертний гріх, - вчить Катехизм Католицької Церкви, - руйнує любов у людському серці тяжким порушенням Закону Божого; він відвертає людину від Бога, Який є його кінцевою метою і його блаженством, примушуючи віддати перевагу над Богом якомусь добру значно нижчому, аніж Бог. Повсякденний гріх зберігає любов, хоча він її ображає і ранить».
Тому, коли смертний гріх чинить охрещений, то благодать Божу може повернути тільки за допомогою Таїнства Примирення. І хо
... Читати далі »
Питання: Чи справедливо, що деякі люди страждають і народжуються в злиднях? Як Бог дозволяє це?
Відповідь: Так, цілком правильно говорити, що все це - несправедливо. Але кому приписувати цю несправедливість? Із запитання здається, що автор приписує всі біди Богу. Насправді ж їх причину слід шукати в самих людях. Так, той факт, що безліч людей живуть у нелюдських умовах, - кричуща несправедливість. Коли ми стикаємося з нерівністю у світі
... Читати далі »
День Матерi до нас прийшов у часи незалежностi, а його icторiя у свiтi бере початок ще з ХVII столiття. Про iсторiю свята Матерi, традицiї його вiдзначення "Експресу" розповiла Марiя Хомiв, голова тернопiльського Центру щасливого материнства та батькiвства.
- Марiє Степанiвно, якою є iсторiя вiдзначення Дня Матерi у свiтi?