1 листопада Римо-Католицька Церква святкує День всіх святих, а наступного дня — спомин всіх померлих вірних. У цей день в Україні, особливо Західній, не лише серед римо-католиків, а й представників інших конфесій, закорінилася традиція відвідин могил родичів, відправлення там панахид.
Загалом вшанування святих у Церкві бере свій початок разом із культом перших мучеників християнської ери. На початку християни відзначали «день народження до неба» (dies natalis), тобто день мучеництва поодиноких християн. Зазвичай, цей
... Читати далі »
Нещодавно у видавництві «Свічадо» вийшла книжка «Зернятко Надії» – перша збірка художніх творів для дітей про Голодомор. Це збірка прозових і поетичних творів, які допоможуть дітям дізнатися про Голодомор, не травмуючи їхньої психіки страшними подробицями та недосяжними для дитячого розуміння поняттями. Таке видання якраз на часі, адже наближаються сумні роковини трагедії, що забрала життя мільйонів невинних жертв в Україні. Цю збірочку підтримала Спілка Української Молоді в Україні та журнал «Крилаті».
Щотижня в Україні ми відчуваємо брак якогось елементу свободи. У мене ця ситуація асоціюється з образом домашнього пса, який прив’язаний до своєї буди, а господар щоразу обрізає йому мотузку. І згодом може виявитися, що та собака зовсім позбавлена свободи. Українська політична технологія сьогодні не передбачає одномоментного запровадження диктатури, а постійно привчає населення до того, що воно втрачає свою свободу.
У зв'язку з майбутнім святкуванням дня Всіх Святих у Польщі нагадали, що це зовсім не безневинна розвага, а ритуал, за яким відбувалися «поганські поклоніння духам і кельтському богові смерті».
Архиєпископ Славой Лєшек Глодзь вирішив пригадати факти, що стосуються святкування цього «свята» – через прогресивне розповсюдження окультизму і магії в засобах масової інформації, в школах і суспільстві. Як нагадав митрополит Гданська, Антон Лавей, «ав
... Читати далі »
В наступну неділю спільно з усіма Церквами України молитимемось за долю дітей-сиріт, за те, щоб якомога більша кількість дітей змогла пережити щастя сім'ї і домашнього затишку. Ми молитимемось, щоб ці діти могли стати добрими християнами та членами Церкви та українського суспільства.
Упродовж останнього року було багато розмов про різні реформи. Водночас у державних відомствах були прийняті відповідні рішення для їх здійснення.
Тематика реформ була сприйнята по-різному: дехто твердив, що вони необхідні й доцільні, а інші, що вони є тільки ознакою слабкості державного устрою. Одне слово, їх розцінювали, як часто в нас буває, за політичними критеріями.
Глава Української Греко-Католицької церкви Патріарх Святослав вважає, що діалог між Московським Патріархатом та УГКЦ необхідний, але «не для того, щоб одна із сторін йшла на якісь жертви, тоді вони ніколи не відбудуться». Про це Патріарх Святослав зазначив в інтерв’ю «Галінфо».
«Ми живемо у такий період, де подібні зустрічі не мають ставати чимось сенсаційним, зустрічами компромісів, здавання чи здобуття позицій. Вважаю, що такі зустрічі якраз і п
... Читати далі »
Своїми міркуваннями щодо сучасної ситуації в Україні, зокрема її можливого розвитку і наслідків для суспільства і Церкви, поділився п. Віталій Портников, відомий публіцист та журналіст, головний редактор телеканалу ТВі.
Ще 2004 року, коли багато моїх колег доводили, що «помаранчева» Україна стане справжнім маяком демократії на пострадянському просторі, я просив їх не поспішати з висн
... Читати далі »