В часі Великого Посту є традицією проведення реколекцій на парафіях. Реколекцій (від лат. recolere - збирати повторно) - це кількаденний період, присвячений духовному оновленню через молитву, духовні розважання та сповідь.
Про значення реколекцій нагадував Бенедикт XVI, кажучи: "У нашу епоху весь час більшим є вплив секуляризму, а з іншого боку повсюдно відчувається потреба зустрічі з Богом. Треба, щоб не забракло можливості для створення умов для інтенсивного слухання Слова у тиші і молитві..."
Цього року для проведення реколекцій у парафіях УГКЦ на півночі Португалії був запрошений о. Іван Горбань, ЧНІ з Риму. Предметом розважань стала книга "Молитва - могутній засіб до спасіння" святого Альфонса Лігуорі, засновника згромадження редемптористів. Отець Іван, доносячи до нас зміст цієї духовної праці св. Альфонса, показав нам значення молитви у особистому житті людини, роль молитви у житті парафії.
Що нас може охоронити від зла духовного?
Чи можемо ми щодня бути з Богом?
Чи можемо ми спастися без молитви?
Чи може Бог спасти нас без нас?
Яке значення сповіді для стану нашої душі?
Ці та багато інших глибоких питань змусили нас задуматися над тим, що наша розмова з Богом реалізовується через молитву. Ми повинні чути в молитві потребу, а не обов’язок. В молитві ми завжди будемо з Богом. Не біймося просити в Бога "духовного хліба" щодня. Будемо вдячні Богові через молитву. Коли ми молимось, Він є завжди серед нас.
Ірина Сергієнко
|